IFI7052.DT Õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud

Kolmas teema: 1:1 arvutikasutus

12.10.2015 18:33 by Dagne P

Oma igapäevaelus, töös ja ka õpingute raames kasutan üha enam mobiilseid seadmeid ja rakendusi. Pärast seda kui ma õpingute jaoks endale tahvelarvuti soetasin, siis kasutan erinevaid rakendusi pigem sellel, mitte enam nii palju telefonil. Järgneval ekraanitõmmisel (tahvelarvutil) kujutatud rakendused on seotud väga tihedalt praeguste õpingutega.

unnamed

Olen hakanud kasutama Drive`i ning sellega seotud dokumentide ja esitluste koostamise võimalusi. S Note aitab kasutada märkmiku funktsiooni, SimpleMind rakenduses olen koostanud mitmeid mõistekaarte, kuid sooviksin proovida ka teisi samalaadseid rakendusi,  wordpressi rakendus tahvelarvuti jaoks annab hea võimaluse oma ajaveebil silma peal hoida. Gmail on kasutused igapäevaselt nii isiklike asjade ajamiseks kui ka töö ning kooli jaoks. Hetkel on mu tahvelarvutis kasutusel pigem vähem rakendusi, seda põhjusel, et ma ei tunne veel kõiki võimalusi, mida pakub tahvli olemasolu, kuid ootan põnevusega seda, et ma saan enda jaoks avastada rakendusi, mis teevad mu töö, õpingud ja vaba aja veetmise organiseeritumaks, huvitavamaks ning eelkõige lihtsamaks.


Enne tahvli soetamist, kasutasin enamasti erinevaid rakendusi oma nutitelefonil. Nüüd on telefoni rakendused aga pigem seotud vaba aja veetmise, suhtlemise ja isiklike huvidega. Näiteks kasutan telefonil kaamerat, gmaili, Facebooki, Instagrami, Mapsi ja vahel harva ka mõnda loogilist mõtlemist arendavat mängu rakendust. Tööl olen kasutanud mitmes tegevuses ka QR Code Readerit ning oleme läbi viinud erinevaid mänge ja loonud omal keskuse seinale noorele kasulike internetiaadressidega QR koodidega seina.

12083876_1185029368179409_677124939_n


Kuigi kasutan mobiilseid seadmeid üha enam, siis meeldib mulle pikemaid kodutöösid ja tegemisi teha sülearvutil. Tahvelarvutil trükkimine ja tekstide lugemine ei ole nii mugav kui sülearvutis neid samu tegevusi teha.


Tutvudes kursusekaaslaste postitustega leidsin Gätlini blogist toreda mõtte “Elements 4D” kasutamiseks, mille puhul on tegemist  liitreaalsuse app`iga. Youtube`s on saadaval ka tutvustavaid videosid. Tundub väga põnev ja ootan juba katsetamist.


Taimi Dreieri VOSK-i abiline lehelt leidsin toredaid mõtteid ja rakendusi materjali alt “88 parimat iOS apps`i hariduses“.


Üheks selliseks rakenduseks on Screentime Ninja.

Screentime Ninja blokeerib automaatselt seade, kui seadistatud kindel aeg ajavahemik mängimiseks/tegelemiseks jne on möödunud. Laps või kasutaja saab teenida juurde aega lahendades erinevaid matemaatika ülesandeid. Nagu kirjelduses on öeldud, siis kogu motivatsioon leiab kasutust ning lapsel/kasutajal on eemärk, miks ülesandeid lahendada.

See rakendus jäi lihtsalt silma ning usun, et nii mõnigi lapsevanem saaks seda kasutada.


Teiseks on Duolingo: õpi tasuta keeli – Android app Google Play`s.

Võimalik on õppida hispaania, prantsuse, saksa, portugali, itaalia ja inglise keelt. See rakendus jäi silma eelkõige isikliku huvi pärast. Olen kunagi ammu õppinud norra keelt ja mõtlesin proovida selle rakenduse võimalusi, et keelt meelde tuletada. Selle rakenduse puhul on võimalik valida ka näiteks kui palju aega päevas soovid keeleõppele kulutada (näiteks 5 minutit, 10 minutit, pool tundi jne). Tegemist on ka  Google Play’s “Best of the Best” 2013 rakendusega.


Link ülesandele: 1:1 arvutikasutus


https://dagnepress.wordpress.com/2015/10/12/kolmas-teema-11-arvutikasutus/

0 comments:

Post a comment