IFI7052.DT Õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud

1:1 arvutikasutus

07.10.2015 22:09 by Signe P

Oma läbiviidud õppetöös ei ole ma siiani kasutanud mobiilseadmeid, kuna asutusel ei ole selliseid seadmeid. VOSK võimaluste kasutamise peale pole ausaltöeldes siiani tulnudki. See mõistegi oli veel mõned nädalad tagasi minu jaoks tundmatu. Siiski ma kahtlustan, et minu asutuse koolitustel ei oleks ka see tehtav – inimesed on väga erinevad ning paljudel ei ole ei nutitelefoni ega ka tahvelarvutit ning ega seda ju nõudagi saaks.


Küll aga kasutan mobiilseadmeid oma isiklikus õppetöös. Rakendused, mis minul kasutust leiavad kas siis mobiilis või tahvelarvutis on:


 Dropbox Dropbox    Mindmeister Mindmeister    Skype Skype    FB Facebook    gmail Gmail    drive Drive    evernote Evernote    mystudylife My Study Life    ondrive OneDrive    WP WordPress


Ehk kui seda nimekirja vaadata, siis midagi väga uut ja huvitavat ma vähemalt enda arvates ei kasuta.


Soovitatud kirjandusest aga sattusin lugema artikklit “Tablets and Apps in Your School” ning sealt jäi silma paar rakendust, mida võiks edaspidi ka veel põhjalikumalt uurida ja katsetada. Üks neist oli Nearpod ning teine Socrative.


Nearpod võimaldab jagada võrdlemisi lihtsalt ettekandeid (mida saab luua otse rakenduses või siis ka laadida üles olemasolevat), videofaile ettekannetes, saada õpilastelt tagasisidet erinevate võimalustega (küsitlused, joonistused, testid).


Samas minule pakkus huvi isegi rohkem Socrative, mis oma olemuselt on siiski küllaltki sarnane Kahoot´ga. See rakendus võimaldab õppijatelt kiiresti ja kohe online´is saada tagasisidet nende oskuste kohta (või siis ka koostada küsitlus). Selleks on rakendusse arendatud mitmeid erinevaid võimalusi – saab koostada teadmistekontrolli rallina, kiirküsimustena, testina erinevate vastusetüüpidena. Õpetaja vaates näeb ülevaatlikult õpilaste edenemist, vastuste õigsust jne. Kuna minu koolitused valdavas enamus on arvutitega, siis on täiesti reaalne selle rakenduse kasutamine. Näen, et Socrative´i kasutamine võiks lihtsustada ka tagasiside andmist, sest tulemuste analüüs saaks toimuda kohe koos õppijatega.


Link ülesandele: https://opikeskkonnad.wordpress.com/2015/10/02/kolmas-teema-11-arvutikasutus/


https://signepr.wordpress.com/2015/10/07/11-arvutikasutus/

1 comments:

Hans Põldoja to Signe P

13.10.2015 15:42

Sellised kodutööde ja tähtaegade haldamise rakendused nagu MyStudyLife on õppija seisukohalt väga kasulikud. Sarnaseid rakendusi uurides leidsin myHomework ja Teachers.io


Ma tean, et varasematel aastatel on HT magistrandid pidanud mingil kujul jagatud tähtaegade kalendrit. Ei tea, kas teie rühmal on ka juba midagi sellist üles seatud. Ehk annaks seda lahendada Teachers.io ja myHomework baasil. Teachers.io võimaldaks teha erinevad kursused ja sinna alla tähtajad. myHomework on sellega seotud õpilase rakendus, mis töötab erinevatel mobiiliplatvormidel ja veebis.


Registreerisin Tallinna Ülikooli Teachers.io alla ja ootan nende heakskiitu, et saaks seda katsetada…


LikeLike

Post a comment