IFI7052.DT Õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud

Kolmas teema – 1:1 arvutikasutus

05.10.2015 22:19 by Kati L

https://opikeskkonnad.wordpress.com/2015/10/02/kolmas-teema-11-arvutikasutus/


See postitus tuleb minu poolt kahjuks üsna õhuke. Sirvisin soovitatud materjale ja kõik neist käsitlevad teemat ikkagi klassiõppe kontekstis – enamasti VOSK teemad. Mina pole oma varasemate õpingute jooksul kokku puutunud VOSKiga ja samuti pole mu kooliealine (16 a) laps sellega kokku puutunud. Aga eks see VOSK olegi alles uudne asi ja võimalik, et kui mu pisemad lapsed kooli jõuavad, kasutatakse seda meetodit juba rohkem. Lasteaed on meil paraku õuesõppe suunitlusega, nii, et lasteaias lähiaastatel ilmselt VOSKiga kokkupuudet ei tule.


Ise kasutan nutitelefoni tõesti peamiselt helistamiseks kuid siiski on äppe, mida kasutan ainult mobiilis ja väga sageli, paraku pole need kuidagi mu õppimisega seotud:  • mobiili ID

  • pargi.ee

  • äratuskell

  • Googlemaps


Lisaks kasutan telefoni kiireks infootsinguks (kui arvutit pole käepärast). Vähe kasutan telefoni seetõttu, et see pole nii mugav kui arvuti. Tahvelarvutit mul pole. Sülearvutit kasutan omaalgatuslikult VOSKina:-). Õppetöös võiks mobiiltelefoni kasutada mõõdukalt ja kombineeritult “paberõppega” näiteks nagu selles artiklis http://opleht.ee/9727-lulitame-targad-telefonid-tunnis-sisse/ teemaks on – viia läbi tunnikontroll mobiilis või kasutada telefoni infootsinguks.


https://katiliik.wordpress.com/2015/10/05/kolmas-teema-11-arvutikasutus/

0 comments:

Post a comment