IFI7052.DT Õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud

Suurepärane Eliademy!

12.09.2015 20:56 by Pirje J

Hulga auhindu võitnud elektrooniline õpikeskkond Eliademy on pärit soomest ning on siin meie ees tänu sellele, et kaks meest aastal 2012 Nokiast lahkusid (Nokia kolis üle Androidilt Windowsi platvormile, nemad olid Androidi arendajad) ja hakkasid endale südamelähedast open source-asja ajama.


Eliademy on suurepärane elektrooniline klassiruum elekrooniliste kursuste läbiviimiseks. Rahvusvaheline termin on LMS (a learning management system).


Valisin Eliademy kuna see vastab mu praegustele töistele vajadustele kõige paremini, nägi kena välja ning kasutama asumine oli samuti lihtne. Natuke nagu “for dummies”… Või nagu Weebly – sellega saab küll igaüks hakkama! Ning mis kõige olulisem – eesti keeles! Vaatasin põgusalt otsa veel kahele elektroonilisele õpikeskkonnale – Schoology ja Edmodo (kuna neil on ka iOS rakendused) kuid kumbki neist ei kõnetanud mind – ei disaini ega lihtsuse poolest.


Seega valmistasin Eliademys kursuse mis koosnes  • kursuse ülevaatest

  • sisulistest teemadest

  • valikvastustega ülesannetest iga teema kohta


Valisin kursusele väga oma tööspetsiifilise teema: “Teenindamise põhitõed” ning kutsusin oma kursusele osalema iseenda ja kaks oma töökaaslast. Tegin nüüd kursuse ka avalikuks ning saate kõik ise samuti läbi kerge huumoriprisma testida oma teadmisi teeninduse alal:


https://eliademy.com/app/a/courses/bb0b52f6ba


Selle tarvis on siiski vaja luua Eliademy keskkonda kasutajakonto kuid kuna selle saab kiirelt teha ning ta on iseenesest lõbus tööriist siis soovitan kindlasti see ära teha (küsitakse ainult emaili ja palutakse luua salasõna).


Kursuse loomine ilma igasuguse juhenduseta oli tegelikult väga lihtne (weeblylikult lihtne, või ASOS.COM-is shoppamise moodi lihtne). Juhendus on küll olemas kuid eelistasin ennast ja platvormi proovile panna.


Eliademy on brauseripõhine – kust iganes ma sisse login, saan jätkata sealt kus pooleli jäi parasjagu! Androidi app on olemas. iOS appi pole kuid brauseri kaudu saab vajaliku tehtud. Koostasin viimase teema telefonist ja lisasin ka ühe pildifaili sinna sisse telefoni kaudu. Katsetamise mõttes:) Toimib!


Postituse lõppu lisasin pilte, et ka need, kes ise kontot luua ei soovi, saaksid väikesegi ülevaate Eliademy lihtsusest.


Kursusele on võimalik erinevaid ülesandeid teha. Kasutasin ise valikvastuseid, kuid seal saab lasta ka teksti kirjutada või lasta õpilastel oma loodud tekstifaili üles laadida (tähtajaga ja tähtajata).


Võimalik on lisada õppevideod, skeemid-graafikud, pildid, failid.


Samuti saab oma kursusele seada privaatsuspiiranguid – avalik, emaili kutsega, privaatne (tasuline), saab tellida kursuse läbijatele diplomid (elektrooniline .pdf kujul on tasuta), saab korraldada webinare (tasuline) või  kasvõi luua oma kaubamärgiga koolitus (tasuline).


Hinnetelehel on näha kursusel osalejate progress ning paremusjärjestus.


Ma ei soovi liiga põhjalikuks minna selles postituses. Usun, et kui mu kursuse (võtab aega max 4min.) läbi teete, saate aimu kuivõrd lihtne see on. Selle pisikese kursuse koostamine võttis aega 15 minutit.


Loodan ka oma praegusel ametipostil Eliademyt katsetada kuna nad ise ka ärisuunda propageerivad ( https://eliademy.com/blog/category/eliademy-for-business/ ).


Minu poolt igatahes thumbs up!


Lisan pildi (ei saa laadida .tiff faili kahjuks) menüüst millega töötab kursuse koostaja:


sisu


Ülevaade ülesannetest:


ülesanded


Hinneteleht näeb välja selline:


hinneteleht


Kasutatud allikad:


www.wikipedia.com/eliademy


http://www.eliademy.com


https://pirjejyrgens.wordpress.com/2015/09/12/suureparane-eliademy/

2 comments:

Hans Põldoja to Pirje J

16.09.2015 16:51

Väga hea ülevaade Eliademy võimalustest! Üks kommentaar piltide lisamise kohta. TIFF formaat on kvaliteetne, sest selles salvestatakse pilt üldjuhul ilma kaduteta pakkimist kasutades. Samas ei ole see failimahu tõttu veebis näitamiseks sobiv ning seda toetavad ainult mõned brauserid. Ekraanipiltide veebilehele lisamiseks on sobivaim formaat PNG. JPEG sobib paremini fotode jaoks, ekraanipiltide tekstid võivad sõltuvalt JPEG pakkimisastmest udused jääda.


LikeLiked by 1 person

piuksu to Pirje J

17.09.2015 12:11

Aitäh Hans! Tuleb tuttav info ette küll!


LikeLike

Post a comment