Töö allikatega, viitamine ja viidete haldamine e-õppes

9. nädal – kokkuvõte

23.06.2010 8:52 by Tiia Niggulis

See kursus oli väga vajalik ja ka huvitav. Sain vastuseid paljudele küsimustele ning avastasin enda jaoks viidete haldamise vahendid.  Ma ei olnud enne sellisel avatud kursusel osalenud ning suurimaks probleemiks kujunes meelespidamine, et on vaja teatud ajaks kodutööd esitada \":)\"   Õnneks ei olnud see ületamatu raskus. Samas aitas selline kursuse vorm kindlasti aega kokku hoida, sest ei pidanud kuskil teatud kellaaegadel füüsiliselt kohal olema. Kevad on juba koolides selline aeg, et töölt eemalolemine on üldjuhul raskendatud.

\n

Tänan kursuse läbiviijaid ning ei välista, et osalen edaspidigi taolistel kursustel. Siiski ei saa kuidagi ilma küsimuseta ka see viimane kord. Kuidas peaks õppematerjalides viitama ClipArti galerii piltidele? Otseseid autoreid ju seal pole ning veebiviidet ka mitte.

\n

PS. Ja meie Kailitiga jääme ootama oma “lepalehest” tunnistusi sellel kursusel osalemise kohta \":)\"

\n
Filed under: viitamine \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\"
http://tiiaviitamine.wordpress.com/2010/06/23/9-nadal-kokkuvote/

1 comments:

Hans Põldoja to Tiia Niggulis

04.07.2010 11:03

Clip art pildid ja muu programmidega kaasa tulev meediasisu kuulub enamasti nn “royalty free” kategooriasse. Iga toote litsentsi peaks olema kirjas ka tingimused sellise meediasisu kasutamisele. Üldiselt on tavaks, et sellise meediasisu kasutustingimused ei nõua viitamist.

\n

Microsoft Office kasutustingimused ütlevad näiteks järgmist: “You may copy and use the media elements in projects and documents. You may not (i) sell, license or distribute copies of the media elements by themselves or as a product if the primary value of the product is the media elements; (ii) grant your customers rights to further license or distribute the media elements; (iii) license or distribute for commercial purposes media elements that include the representation of identifiable individuals, governments, logos, trademarks, or emblems or use these types of images in ways that could imply an endorsement or association with your product, entity or activity; or (iv) create obscene works using the media elements.”

\n

Ma ise kasutan kujundustes sageli royalty free fotosid, mis ei nõua viitamist. Muidu ei jääks visuaalselt ilus, kui peaks mingi väikese postri peale Creative Commons litsentsiga kasutatud foto andmed kõik kirja panema. Selliseid vabalt kasutatavaid fotosid leiab näiteks stock.xchng pildipangast:
\nhttp://www.sxc.hu/

\n

“Lepalehtedega” läheb natuke aega, aga need tulevad \":)\"

Post a comment