Töö allikatega, viitamine ja viidete haldamine e-õppes

Kuuenda nädala ülesanne: allikakriitika ja autoriõigused

18.06.2010 9:59 by Evi Tarro
  \n
 1. Allikakriitilise lähenemise juures on teie ülesandeks tuua oma blogis välja mõni olukord, kus te ise olete allika õigsuse hindamisel eksinud.
 2. \n
 3. Autoriõiguste kohta on see nädal väga praktiline ülesanne. Meie lugemismaterjalid selgitavad, mis kasu on õpetajal avatud sisulitsentsidest. Kõik te olete kindlasti koostanud erinevatel teemadel õppematerjale. Teie ülesandeks on leida avatud sisulitsentsiga illustratsioon, mis sobiks kasutamiseks teie viimase õppematerjali juures. Lisage oma ajaveebi illustratsiooni aadress ja korrektselt vormistatud viide illustratsioonile (viitamissüsteemi võite ise valida, näiteks APA). Samuti märkige, millise litsentsiga on illustratsioon avaldatud ning kas see seab mingeid nõudmisi sellele, mis litsentsiga peaksite oma õppematerjali avaldama.
 4. \n
\n
  \n
 1. Kuigi olen ülesannet lugenud juba ammu, olen ilmselt vähe mõelnud sellele, sest ei suuda praegu konkreetset juhtu meenutada. Kaheldava info ja allika jätan õppematerjalides hoopis kasutamata.
  \nKüll tuleb probleem igapäevatöös regulaarselt igal aastal ette seoses 7. kl õpilastega, kes teevad veekogusid tutvustava töö. Alati tutvustab keegi Amazonase jõge. Ja selle jõe pikkuse kohta on erinevad andmed ning siin puutuvad õpilased reaalselt allikakriitilise lähenemisega kokku. 
 2. \n
 3. Lisan animatsiooni http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e3/Animhorse.gif
  \nViide: Nyström, J-E, Animated horse, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e3/Animhorse.gif vaadatud 18.06.2010
 4. \n
\n

Litsents:  CC-BY-SA-2.5  Vastavalt http://creativecommons.galerii.ee/litsentsid.html pean ära näitama töö originaalse autori ja oma tööd jagama samadel tingimustel. Kui muudan, modifitseerin (ma ei muuda seda ega modifitseeri) või (küll aga) teen uue töö selle baasil, siis võin seda levitada vaid samasugustel litsentsitingimustel kui need millega teos jagati.

\n
\"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"\"
http://evitar.wordpress.com/2010/06/18/kuuenda-nadala-ulesanne-allikakriitika-ja-autorioigused/

1 comments:

Hans Põldoja to Evi Tarro

21.06.2010 12:08

Üks väike täpsustus. Piltide puhul oleks parem viidata mitte täpsele pildifailile, vaid Wikimedia Commons (või Flickr) lehele, kus on kirjas kõik selle pildi metaandmed (autor, pealkiri, avaldamise aeg, litsents jne.). Antud puhul siis http://en.wikipedia.org/wiki/File:Animhorse.gif.

Post a comment