IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2018

Canvas – ainult hea!

28.10.2018 18:06 by Tiina A

Ülesanne


Seekordne ülesanne hõlmas endas ühe õpikeskkonna katsetust. Mina valisin katsetamiseks sellise keskkonna nagu CanvasValiku langetasin peamiselt sellepärast, et värske tudengina oleme saanud septembrist alates katsetada erinevaid õpikeskkondi aga kõige parema mulje on mulle kui õppijale siiani jätnud just Canvas.


Oma kodulehel tituleerivad nad enda missiooniks edendada avatust ja innovatsiooni hariduses.


Nende mõistes tähendab avatus järgnevat:  • Vaba sisensemine ja vaba juurdepääs. Avatud sisenemine kõigile õppijatele üle kogu maailma ja pidev juurdepääs kursuse materjalidele ka pärast selle lõppu.

  • Avatud sisu. Avatud litsentsimisvalikud ja sisu jagamine Canvas Commonsiga, kus teistel juhendajatel on võimalus kogu sisu uuesti kasutada, parandada, kokkumiksida, säilitada ja levitada.

  • Avatud platvorm ja ökosüsteem. Avatud platvormil on võimalik integreerida kolmandate osapoolte erinevaid tööriistu.

  • Avatud informatsioon. Avatud ning deidentifitseeritud Canvas Networki andmed ja uuringud analüüsimiseks ja sünteesimiseks.

  • Platvormi neutraalsus. Sinu kursus. Sinu eesmärgid. Sinu valikud. Meie tagame platvormi innovatsiooniks ja eksperimenteerimiseks.


Kuna mulle kui õppijale on antud platvorm väga sümpaatne, siis otsustasin teha sinna ka proovikursuse ja näha millisena näeb platvormi õpetaja.  Esimese sammuna tuli nagu ikka sisestada kursuse nimi, ning valida kursusele litsents – valikus oli kaks tavalistsentsi: privaatne (autoriõigustega kaitstud), avalik omand ning kuus erinevat Creative Commons litsentsi.


Edasi jõudsin kursuse loomise nn “töölauale”, kus kõik on nagu õppijagi poolel väga lihtne ja selge. Kursuse saad jagada mooduliteks, ning iga mooduli juurde on võimalik lisada erinevaid funktsioone alustades ülesannetest, kuni erinevate testide, koostööde jms.


 Kogu süsteem ja selle ülesehitus on väga mugav ning kasutajasõbralik. Valikud on väga selged ja ühtselt mõistetavad. Väga mugavaks on tehtud ka iga ülesande, testi jms. hindamine. Hindamise ülesseadmise näidis on siin:Kogu platvorm jättis pigem väga mugava ja kasutajasõbraliku mulje. Mina katsetasin seda puhtalt enda peal kursuse loomise aspektist – õppijana olen seda katsetanud juba paar kuud ning hetkel kõigist kasutusel olevatest keskkondadest (blogi, eDidaktikum, Moodle jne) on ta minu vaieldamatu lemmik. Just tema kompaktsus, lihtsus ja kasutajasõbralikus on need märksõnad, mis teevad sellest keskkonnast ühe hetkel kõige trendikama ja kiiremini areneva õpikeskkonna.

https://tiinaalasoo.wordpress.com/2018/10/28/canvas/

2 comments:

Arlee Kaugemaa to Tiina A

03.11.2018 13:07

Väga põnev lugemine. Kas ma sain tekstist õigesti aru, et Canvase kasutamisel ei ole vaja kursusele registreerimist? Näiteks Moodleli kasutamisel peab olema kasutaja, samuti peab eDidaktikumi täieliku kasutamise puhul eelnevalt registreerima. Kas Canvasega nii ei ole?


LikeLiked by 1 person

tiinaalasoo to Tiina A

03.11.2018 13:11

Hei,


Kasutaja peab ikka olema aga ülikooli puhul saad kasutada oma ülikooli kontot, mis teeb asja palju lihtsamaks ja mugavamaks

Post a comment