Õpilepingu postitus
Saamaks kursusest õpikeskkonnad ja – võrgustikud maksimaalset tulemuslikkust enda jaoks, mõtestan alljärgnevalt lahti oma soovidest, vajadustest ning huvidest lähtuvalt õpilepingu eelkõige iseendaga, et püsiksin antud kursuse ja teemade raames rajal. Saan ka hiljem analüüsida, kas minu esialgsed mõtted ja soovid muutuvad ajas ning millises suunas.
Teema:
Lasteaed, kus töötan on eesrindlik oma mõtteviisilt IKT kaasamises õppe- ja kasvatustöös. Need inimesed, kellega meie õpetajad igapäevaselt koos kasvavad ja arenevad on tulevased insenerid, arstid, teadlased, kui me võimaldame neil juba alusharidusse kaasatud kaasaegseid võimalusi ja vahendeid reaalselt ja igapäevaselt kasutada nii õppetöös, kui ka vabamängus.
Viis aastat tagasi alustasime robootika huviringidega, nüüdseks on see kasvanud laiemalt meie asutuse üheks prioriteetseks suunaks, mida arendada ning tõusta esile teiste lasteaedade hulgas. Meie riigi reaalsus on see, et lapsi jääb pigem vähemaks ning ühel hetkel tekib kõigil lasteaedadel vajadus ennast kuidagi teistest eristada ning lapsevanemale turundada. Selle tööga olemegi meie alustanud, pigem varem, kui hiljem. Oleme IKT teinud oma lasteaia „südameasjaks“ ning järjest rohkem õpetajaid on selle oma pärisosaks võtnud, kui lastega igapäevaseid tegevusi tehakse. Meie suund ongi olnud pigem see, et õpetaja ise leiab tee hariduslike robotite ja appideni läbi meie poolt pakutavate koolituste, avatud tegevuste, mentorluse.
Täiskasvanute arvamusest laste liigsest ekraanistumisest aitab vältida vanemaga rääkimine, mida täpselt tehakse, kuidas tehakse, avatud tegevused ja töötoad on meil aidanud nende hirme tuntavalt vähendada.
Soovin, et kogu IKT-ga seonduv meie lasteaias oleks veelgi süsteemsem, läbimõeldum ning laste ja õpetajate soove, vajadusi kaardistav, arvestav. Luua õpetajatele ning teistele huvilistele keskkond ja võrgustik, kus saada reaalset nõu, mida lastega teha, kui soovid on seotud matemaatikaga, keelega, loodusega jne. Selle kursuse raames näen sellise süsteemi loomiseks suurepärast võimalust.
Eesmärgid:
Strateegiad:
Vahendid:
Hindamine:
Reflektsioon: Detsember 2018