IFI7052.DT Õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud

1:1 arvutikasutus – 3 teema

12.10.2015 4:10 by Kadi K

Link ülesandele.


Seda postitut teha on mul väga raske. Tegemist on teemaga, milles mul omal puudub igasugune kogemus.


Jah, mul on küll nutitelefon, kuid minu silmis ta seda ei ole. Mul on ligipääs internetile, kuid see on ka kõik. Ma ei saa sinna tõmmata ei äppe, teha pilte ega mitte midagi sellist, mida peaks saama teha nutitelefoniga.  Seega minu ainukene kogemus on interneti otsing vahest, kui tõesti on hädavajalik mingit infot kätte saada, pole muud varianti ning on aega oodata, kuna telefon tegutseb aeglaselt.


Ja ärge arvake, et mul mul selle vastu huvi ei ole. Muidugi on. Kuid mina isiklikult olen siinkohal põrganud vastu murekohaga, mida VOKS endaga kaasa toob. Mul ei ole praegust võimalik omale sobivat vahendit selleks muretseda (pidin just arvuti välja vahetama, ilma selleta ei saaks koolitööd üleüldse teha). PS! Järgnevatel sisseastumistel võiksite teavitada juba varakult, et tegelikult on õppeks tarvis korralikke riistvaralisi vahendeid, ei piisa ainult arvutist vaid tarvis on ka nutiseadmeid.


Ma olen üritanud laskuda kursusekaaslastega vestlusesse VOKSi teemal ning just sellega, et kui kergekäeliselt nad mu silmis seda kasutavad või lihtsaks võimaluseks peavad. Siiamaani pole keegi näinud, et reaalselt oleks murekohaks see, et õpilasel pole vahendit. Tundub nagu kõik oleks ma ei tea mis ime koolidest pärit, kus selline asi ometigi ju probleemiks ei ole (väljaarvatud siis need koolid, kus on koolil omal vahendid olemas, mis on igati väga teretulnud ja kasulik). Kuid mina noorsootöötajana tõesti ei saa aru, kui kergekäeliselt seda võetakse, et kõigil ju nagunii on seadmed olemas. No näete, ma olen ülikoolis ja mul ka ei ole. Mina saan seda muidugi ise muuta, kuid see ei käi ka üleöö (ehk täna mul seda ei ole ja ma tunnen ennast pidevalt kehvas olukorras, ma tahan teha, kuid ei saa, see tunne, mis sellega kaasneb, ja sa oled automaatselt teistest nõrgem ja madalamal – teised seda ei näe, kuid sina tunned).


Õpilane ei saa ise sinna midagi parata, kui tal võimalust ei ole. Tema finantsiline võimekus ja otsustus on vanemate käes. Küsimus, kas üldse on või ei ole nutiseadet. Ja kui isegi on, siis mudel ja selle võimekus määravad palju. Mina igaljuhul panen hingele, et VOKS võib tõesti olla väga hea lahendus, kui su õpilastel tõesti on see võimekus. Kui ei ole, vajab VOKSi kasutamine väga oskuslikku ja teadliku teema käsitlust ning lahenduste leidmist. Ehk siis mõelge hoolikalt läbi ennem, ki plaanite VOKSi kasutama asuda. Tuletaksin siinkohal meelde, et meil on ka Eestis väga palju alla vaesuspiiri elavaid lapsi ning prioriteetküsimuseks on kas lapsel on kõht täis või kuna ta üldse viimati süüa sai. Soovitan seega leida koolil need võimalused ning kooli kõigile vahendid muretseda!


Hetkel omast isiklikust kogemusest selle semestriga näen, kui oluline on reaalselt riistvaraline võimekus, mitte ainult, et ta olemas oleks, vaid mis võimalused sul sellega on. Ma pidin vahepeal tõesti suhteliselt hulluks minema, ma kulutasin väga palju aega kodutööde tegemisele, kuid tulemused olid nii väikesed. Sisuliselt, olles riistvara vahetanud, teen nüüd sama töö mis ennem tegin paari nädalaga, teen nüüd ühe ööga (ja natukene magamisaega jääb ka).


 


Kui olen omale nutitelefoni muretsenud on mitu kindlat asja, mida ma sinna kindlasti hangin. Alustuseks kindlasti on väga oluline inglise-eesti sõnaraamat. Ning ka keeleõppe appid – Lingvist ning Duolingo. Kuna ma alles alustasin sellele semestril inglise keele õpinguid, kuid seda keelt on koguaeg vaja (väga palju õppematerjale on inglise keeles ning mul on ka mõningaid inglise keelseid ained ning muidu elus on see lihtsalt hdäavajalik) on väga oluline saada koheselt ja kiirelt tõlget. Ning keeleõppe appid on väga head kõikjal ringi liikudes keele õppimiseks, nt ühistranspordis jne. Kuid olgem ausad, neid võimalusi, mida ma soovin oma personaalse õpikeskkonna jaoks luua nutiseadmega, neid on palju.


https://kadikerner.wordpress.com/2015/10/12/11-arvutikasutus/

0 comments:

Post a comment