Intelligentne arvutikasutus

5. loengu kodutöö

04.10.2010 12:43 by Kelli Põldkivi
Minu 5-nda tunni kodutöö, milleks on siis varundusplaan ehk mida varundada, kui palju ja kuhu? Minu jaoks tundub kõige lihtsam, turvalisem ja loomulikum viis varundada midagi välisele kõvakettale. See tundub minusugusele suhteliselt arvutivõõrale inimsele kõige lollikindlam teguviis, aga kindlasti uurin edasi programmi, mida tutvustati loengus, oli selleks vist dropbox.
Kindlasti vajaks talletamist mu koolitööd, kasvõi selleks, et neist saab mingit ainest uueks kodutööks  :). Olgu selleks siis referaadid, uurimitööd jms. Praegu on kahjuks jäänud andmete varundamine täiesti tagaplaanile, kuna pole olnud praktilist kogemust, kus minu tähtsad andmed oleksid täielikut kadunud, olgu selleks siis nt kõvaketta katki minemine. Kindlasti varundab see inimene, kellel on olnud kokkupuude juba talle tähtsate andmete kadumisega.
Tähtis oleks kopeerida ka nn isiklikke asju, olgu selleks siis pildid, mõned meeldivad filmid, mängud jne.
Tegelikult andis see loengu mulle suhteliselt palju ainest, mida läbi mõelda, kasvõi hakkan uurima seda, kuidas vahetada oma vana viirusetõrje mõne uuema vastu välja ning kopeerida enda andmed kuhugi kindlasse kohta.
http://kellipp.blogspot.com/2010/10/minu-5-nda-tunni-kodutoo-milleks-on.html

1 comments:

Nullyks to Kelli Põldkivi

14.10.2010 14:33
Kindlasti ei tohiks varundamisega jääda ootama esimest kurba kogemust, kui olulistest andmetest juba pöördumatult lahti saate. Dropbox jms. teenused sobivad päris hästi väiksemate andmemahtude korral (erinevad kirjatööd jne.) Suuremate mahtude korral võiks muretseda juba välise kõvaketta ja seadistada oma arvuti nii, et vajalikest failidest sinna automaatselt varukoopiaid tehakse (siis pole seda muret, et unustate varundamise ära).

Tanel Toova (mul on sellise imeliku kasutajanimega Google konto)
Post a comment