Intelligentne arvutikasutus

6. loengu kodutöö

18.10.2010 1:58 by Gerli Noodapera

Minu kuues kodutöö.


Ülesandeks oli downloadida oma mobiiltelefoni Opera Mini veebilehitseja ja seda katsetada. Läksin oma telefoniga wifi’sse ja googeldasin Opera Mini, valisin teise valiku variandi ning klõpsasin seal download ja mõne sekundi pärast oli see mul olemas. Ma ei kasuta Mobiilset Internetti peaaegu kunagi (võib-olla kaks-kolm korda on vaja läinud). Ma ei kasuta Mobiilset Internetti just seepärast, et esiteks on see tasuline ning teiseks on mul nagunii wifi’t toetav telefon.


Igatahes, Opera Mini ma endale tõmbasin ja mahalaskmisega ei viitsi vaeva hakata nägema, sest ruumi see palju ei võta ja ega sellel brauseril väga viga ka ei ole. Proovisin külastada erinevaid lehekülgi- kõik laabus korrapäraselt, sain igale lehele sisse kuhu soovisin minna ning lehekülgede paigutus oli ka enamjaolt mugav kasutada. Kõige ebamugavam oli vast hot.ee keskkond- kirjade lugemisele (nende avamisele) läks päris palju aega. Külastasin veel postimees.ee’d ja facebook.com’i. Võin öelda, et eelistan iga kell Internetis käimiseks laptop’i kui mobiiltelefoni. Kuigi mul telefoni ekraan on üpriski suur (3,5”) on sellega siiski üsna ebamugav lugeda uudiseid või vaadata sõprade pilte.


Opera Mini avas soovitud leheküljed suhteliselt kiirelt, külastatud leheküljed olid küll teise paigutusega kui arvutis Google Chrome’ga, kuid eks ikka seepärast, et väikesel ekraanil paremini orienteeruda. (Muide Opera ja Chrome avalehed olid väga sarnased, see on väga mugav kui kõik enimkülastatud Interneti leheküljed on ilusti avalehel rivis :) ). Usun, et kui mul kunagi peaks hädasti vaja Internetti siseneda ning wifi leviala puuduks, siis Opera Mini alt ei veaks.


Teine hea asi mis mul telefonis leidub on GPS. Seda kasutan üsna sagedasti (juba seetõttu, et Tallinn ei ole mulle veel väga selge). Vahel (eriti pilvisema ilmaga?) läheb satelliitidel küll jupp aega, et asukoht kindlaks määrata, kuid enamjaolt probleeme ei ole tekkinud ning paari minutiga on nõutud asukoht teada. Õnneks ka see teenus on tasuta.


Mobiil-ID on samuti väga huvitav ja ilmselt ka lihtne kasutada, aga ma ei hakka seda teenust endale tellima, kuna ostsin just 2 nädalat tagasi id-kaardilugeja ning saan sellega oma asjad väga eduliselt aetud. Ja veel miskit huvitavat/kasulikku, Swedpanki’l on väga hea rahaülekande teenus, mis ei eelda isegi panka sisselogimist- sellega saab rahaülekande sooritada vaid ühe telefonikõnega, mis tuleb kinnitada salasõnaga/koodiga. Muidugi eeldab see seda, et ka teisel inimesel on sama teenus aktiveeritud (raha kantakse üle sekunditega olenemata päevast/pangast).Vot nii, ilus punane “O” ka siis ja rohkem ei oska midagi lisada, kena õhtut (:


 http://gerli191.wordpress.com/2010/10/17/6-loengu-kodutoo/

6 comments:

priit to Gerli Noodapera

18.10.2010 15:38

Tänud asjaliku postituse eest!


Operat võid muidugi kasutada ka WiFi levialas viibides, eriti kui signaal on veidi kehv ning täies mahus lehti allalaadides kipub aega minema. Sellisel juhul võid Operaga lehe kiiremini kätte saada ning seda pidi aega kokku hoida. Hot.ee keskkonna ebamugavust mainisid ka teised, kes ülesannet on lahendanud ning seda nurinat peaks siiski Elion varsti kuulda võtma.


Kasulik nipp rahaülekande tegemisest on tõesti asjakohane, töötab see ju igal telefonil ning ei nõua eraldi veebilehitseja avamist, mis pisikest väljaminekut siiski tähendab.

triinureiter to Gerli Noodapera

18.10.2010 22:31

Mul jäi lausa hing kinni, kui seda suurepärast sissekannet lugesin!!!!!!!!!

Äärmiselt vaimustav!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

triinureiter to Gerli Noodapera

18.10.2010 22:32

Mul jäi lausa hing kinni, kui seda suurepärast sissekannet lugesin!!!!!!!!!

Äärmiselt vaimustav…nii põnev lugu, millest kunagi tahaksin ka järjejuttu lugeda! :) :D

triinureiter to Gerli Noodapera

18.10.2010 22:33

oi neegus….nüüd suurest vaimustusest läks vist arvuti ka lolliks…mina ei ole igatahes süüdi, et see 2 korda postitas :(

gerli191 to Gerli Noodapera

19.10.2010 8:40

Ha-haa :D oled jah neegus :)

indrek7s to Gerli Noodapera

19.10.2010 12:36

heh…neegus. Postitust oli huvitav ja kasulik lugeda (eriti see Swedbanki asi). Kusjuures Chrome juures meeldib mulle ka see avalehe paigutus, väga mugav.

Post a comment