Intelligentne arvutikasutus

Kuuenda loengu kodutöö

18.10.2010 0:16 by Sander Kuusk

Alustaksin sellega, et telefoniks on mul Sony Ericcson K810 i, mis ei ole enam oma esimeses nooruses. Opera mini oli mul juba 2 aastat tagasi kenast telefonis olemas, kuid ei kasuta seda. MIKS? väga lihtne vastus, kuna leian, et mobiilne internet minu telefoniga on esmalt üsna ebamugav ning teiseks ta on kallis. Loengus käis läbi ka Mobiil-ID kasutamine. Leian, et see on väga hea lahendus enese autentimiseks, kuid minul ei ole veel vaja olnud Mobiil-ID. Ei tee neid pangatehiguid nii tihti ning üleüldse minu jaoks ei ole Mobiil-ID kohta leidnud. Mitte, et ta halb oleks vaid lihtsalt ei leia kasutamist. Opera minist siis veel. Ütleme et ta on parim halvimate seast minu telefonile, kuna default browser ei ole just kõige kiirem, ega kõige kasutajasõbralikumalt ülesehitatud seevastu Opera Mini on oluliselt parem. Selle kodutöö tarbeks sai võetud endale päevane interneti pääse/pilet ning sais siis surfatud mööda interneti avarusi. Harjumatu oli veidi veebilehti vaadata nii pisikesest ekraanist, aga saab hakkama. Kohati laadis telefon veebilehe kiiresti, kohati aga mitte, nt delfi avanes kiiremini, kui soccernet mis on minu jaoks veidi müstiline, kuna delfi on ikka mahult oluliselt suurem, aga see selleks. Kõik see kriitika tuleneb sellest, kuna olles näppinud veidi kallimaid telefone, millel on  suur puutetundlik ekraan,  siis tean, et läbi nende nutitelefonide on mugav veebis surfata, mitte aga nö “vanamoelistes” telefonides. Nutitelefonid on tulevik, nii on ja nii jääb. Kokkuvõtteks võin veel lisada, et hädavajalikud asjad saab opera miniga kenasti ära tehtud, kuid jätan selle mobiilse interneti siiski tahaplaanile.http://kuuusk.wordpress.com/2010/10/18/kuuenda-loengu-kodutoo/

1 comments:

Priit to Sander Kuusk

18.10.2010 15:28

Kui sul on veel mahti ja huvi, soovitan 2 aastat vana Opera Mini versiooni ära uuendada telefonis ning proovida, kas vahepealse ajaga on midagi ka muutunud. Ehk toimib Soccernet kiiremini ja kindlasti on nad veel tööd teinud üldisema kasutajaliidese kallal.


Täiesti nõus olen sellega, et mida suurem on telefoni ekraan, seda mugavam on sellega vaadelda detailsemaid veebilehti. Kuid kena kuulda, et ka pisema ekraani ja tagasihoidlikuma telefoniga toimis kõik, mida proovisid.

Post a comment