Intelligentne arvutikasutus

6.loengu kodutöö. Opera Mini veebilehitseja paigaldamine enda mobiili.

16.10.2010 14:58 by Liina Roosileht

Otsustasin siis panna enda mobiilile Opera Mini veebilehitseja peale, kuid peale natukest uurimist avastasin ma, et mul on see automaatselt mobiilis Nokia 2220 slide’s automaatselt olemas. Kuna ma ise kasutan väga vähe mobiiliinternetti, siis tuli see mulle üllatusena, kuna polnud asjaga väga täpselt kursis. Seega ei saanud ma Opera Mini veebilehitsejat võrrelda enda mobiili veebilehtisejaga, kuid ma tõin võrdluseks hoopis arvutis kasutusel oleva Mozilla Firefox veebilehitseja.

Käivitasin veebibrauseri Opera Mini ning kasutasin kõigepealt Delfi uudisteportaali, mis jättis mulle väga hea mulje. Ülesehitus oli hästi kasutatav, kerge oli orienteeruda ning kõik vajalikud uudised said lihtsalt ja mugavalt läbi loetud. Avastasin, et Opera Mini mobiili veebilehtiseja ei jää väga palju alla Mozilla Firefoxile, kuigi pikemaid uudiseid on siiski mugavam lugeda läbi arvuti.

Seejärel otsustasin Facebooki käivitamise kasuks ning leidsin, et seda oli natukene ebamugavam kasutada kui Delfit. Arvutis, minu puhul Mozilla Firefox veebilehitsejas, on Facebooki vaatamine mugavam kui Opera Minis, kuna mobiilil on ekraan väiksem ning seega on ka pildid väiksema suurusega ning halvemini vaadatavad. Samas said kõik vajalikud pildid siiski ka Opera Minis vaadatud.

Orkut jäi Facebookile paigutuse osas siiski alla. Läks mõnda aega, kuni leidsin ülesse koha, kust sain otsida sõpru ning enda profiili vaadata/muuta. Need võimalused olid jäetud kõige alla, kuigi oleksid minuarust võinud olla kõige üleval ning kergesti leitavad. Piltide vaatamine oli seal suhteliselt samasugune nagu facebookiski. Seega on ka Orkutit piltide vaatamise eesmärgiga parem kasutada läbi arvuti.

Pärast Orkuti külastamist suundusin Hoti postkasti ning pidin pettuma. Hot oli kõige halvema paigutusega veebileht. Mul kulus tükk aega, enne kui ma üldse aru sain, kust kohast ma ennast sisse logida saan. Seejärel võttis aega otsimine, kuidas ma postkastist uusi sõnumeid saan lugeda. Kui postkastile vajutada, siis eeldad tavaliselt, et kohe tuleb ette nimekiri kirjadest, mis loetud ja mis lugemata. Kuid Hotis ei tulnud. Oli vaja kõigepealt veebileheküljel end täiesti alla kerida ja siis alles oli võimalik näha neid kirju. Tuli vajutada mõnele sõnumile, et seda lugema hakata, aga selle asemel, et kohe teadet näidata, tuli taaskord ennast veebilehel alla kerida ning alles siis oli võimalik lugema hakata. See süsteem oli väga tüütu ja aeganõudev ning kokkuvõttes oli seal keeruline ja ebamugav sõnumeid lugeda. Mozilla Firefoxi veebilehitsejaga oli palju etem külastada Hoti potskasti kui Opera Miniga.

Kuigi Opera Minis veebilehtede laadimine võttis natukene kauem aega kui Mozilla Firefox veebilehitsejas, oli see siiski päris korralik ja mugav. Ma olen üldiselt rahul Opera Miniga, sest enamus veebilehti olid väga mugavasti kasutatavad ning tulevikus kavatsen ma mobiiliinternetti ka vajaduse korral rohkem kasutada, kuna ma sellega nüüd põhjalikumalt tutvusin.http://cludyt.wordpress.com/2010/10/16/6-loengu-kodutoo-opera-mini-veebilehitseja-paigaldamine-enda-mobiili/

1 comments:

Priit to Liina Roosileht

18.10.2010 15:10

Väga tore lugeda, et kõik toimis pea laitmatult. Lehekülgede laadimine Opera lehitsejaga võtab tõesti veidi rohkem aega kui tava-arvutil tulenevalt sellest, et lehed käivad läbi Opera serveritest, mis lehe mahtu vähendama peaksid.


Teiseks võid huvi korral proovida ka suuremate teenuste spetsiaalselt mobiilidele mõeldud veebilehti, näiteks Delfi mobiilivariandi leiab aadressilt m.delfi.ee ja Facebook aadressil m.facebook.com. Funktsionaalsused ei ole muidugi nii põhjalikud kui tavapärases vaates kuid tähtsamad toimingud saab sooritatud.

Post a comment