Intelligentne arvutikasutus

6. Loeng – Mobiilsed seadmed.

13.10.2010 22:33 by Indrek Surajev

6. loengu kodutöö.


Seekordseks koduseks ülesandeks on installida oma mobiiltelefoni Opera Mini browser. Kuna mu telefon pole nii fancy, et sellega netis käia saaks, siis pidin sõbra juurde minema. Telefon on tal SonyEricsson W880i ning veebibrauseriks on mingi Access NetFront. Kuna tuleb kirjutada ka ette tulnud raskustest siis esimene jama tuli kiiresti. Downloadisin Opera Mini ilma probleemideta, kuid paigaldamisel ütles “Ei saa ühendada. Palun vaata võrguseaded üle”. Kuna ma eriti mobiilidega netis ei käi, helistasin emt-i ning küsisin mis tegema peab. Sealt öeldi, et helistage Sony Ericssoni. Tunnetasin seda emt kurikuulsat kliendijooksutamise taktikat ning loobusin. Õnneks avastasin elukaaslase telefonil Nokia Classic 2323 on juba Opera Mini peal. Ma siis võrdlen kahte erinevat veebilehitseja Opera Mini ja see Access NetFront:


Esiteks on Opera palju palju kiirem. Külastasin katse käigus hotmail.com, epl.ee ja facebook.com lehekülgi.


Hotmailis kirju lugedes oli Opera kiirem, kuid ülesehituselt olid need sarnased. Access tundus vist isegi natuke mugavam, oli vähem pilte ning reklaame ja põhiline (meilid) olid ilusti järjest ja esiplaanil.


Lehe lugemine epl.ee-s võitis kiiruse poolest jälle Opera nagu arvatagi oli. Juba märkasin ühte minu jaoks väga olulist mugavuse erinevust. Nimelt pakub Opera juba URLi kirjutamise ajal valikuid, kuid Access seda ei tee. Access kuvas epl.ee-d vigaselt, tekstid olid üksteise peal ja uudiste vahel oli palju tühja ruumi.


Facebook-i laadisid mõlemad väga kiiresti, nii et siin on viik. Välimus on sama, kuvatakse samu asju ning ma arvan, et ka siit tuleb minu poolt viik.


Kokkuvõtteks: Kiiruse poolest võitis Opera Mini 3-1 ja välimuse poolest samuti Opera Mini 3-2.  Opera tundus telefoni jaoks ideaalne. Kiire ja kokkuhoidlik ka raha mõttes. Ma ise ei ole telefoniga netis palju käinud ja ei hakka ka käima, ainult hädajuhul.  Põhjuseks just mobiilse interneti kallidus ning ebamugavus väikest ekraani vaadata ning väikseid nuppe vajutada. Uuema telefoniga WiFi-t kasutaks kindlasti ja siis paneks kiiruse poolest veebilehitsejaks kindlasti Opera Mini.http://indrek7s.wordpress.com/2010/10/13/6-loeng-mobiilsed-seadmed/

1 comments:

priit to Indrek Surajev

18.10.2010 15:41

Punktide jagamine annab hea võrdluse, olid esimene, kes koduse ülesande nii lahendas ja see tõi kohe selguse, kumb lahendus sinu jaoks parem tundus.


Sinulgi soovitan teinekord proovida teenuste mobiilseid variante, nagu Facebooki m.facebook.com ja Delfi m.delfi.ee. Sisu on küll limiteeritud kuid tähtsamad toimingud saab tehtud ning kuna ei laeta täismõõdulist veebilehte alla, on maksumus jällegi väiksem.

Post a comment