Intelligentne arvutikasutus

5. Loeng – Arvuti jooksev haldamine: probleemide lahendamine ja ennetamine.

13.10.2010 19:30 by Indrek Surajev

5. loengu kodutöö.


Varundamine.


Loengus õppisime kuidas arvutit kaitsta viiruste eest ehk siis antiviirustest ja tulemüüridest.  Lisaks vaatasime üle draiverid ning kasutajakonto vajalikkusest. Saime teada, kuidas üles seada koduvõrku ning infot failisüsteemi ligipääsuõigustest. Kodutööks aga tuli koostada oma arvuti varundusplaan.


Varundamine tundub minu jaoks iseenesestmõistetav. Arvuti võib iga hetk otsad anda, tänu millele on mõtekas hoida olulisemaid faile arvutist eraldi. Ise hoian oma olulisemaid faile (pildid, kooliasjad ja muu tähtsam värk) nii läpakas kui ka oma lauaarvutil, siis veel mälupulgal ja välisel kõvakettal. Arvan, et sellest peaks piisama, sest kui 1 neist läheb katki on aega reageerida uus hankida ning minu töö sellega ei kannata.


Kuhu varundad? (andmekandja,  selle asukoht ja käitlemine)


Nagu öeldud varundan siis lauaarvutisse, mälupulgale ja välisele kõvakettale. Tuleb tunnistada, et asukoht on neil enemasti alati sama – minu korter. Niiet kui sisse murtakse on võimalus, et kaotan kõik varundatud failid korraga. Ma parema meelega sellele ei mõtleks :) . Käitlemine on niimoodi, et mälupulk on minuga enamasti alati kaasas , lauaarvuti ja kõvaketas seisavad niisama.


Loengus kuulsime asjast nagu Dropbox. Antakse 2gb vaba ruumi oma asju netis varundada. Selle plussid on kindlasti, et saab juurdepääsu erinevatest arvutitest ning lihtsalt tuttavatega jagada. Miinuseks loeks selle, et teenusepakkujat peaks pimesi usaldama (et failid kellegile kolmandatele isikutele ei jagataks).  Ise seda vist kasutama ei hakka, kuigi oleks mugav kooli asju seal hoida, sest need nüüd nii salajased ka ei ole.http://indrek7s.wordpress.com/2010/10/13/5-loeng-arvuti-jooksev-haldamine-probleemide-lahendamine-ja-ennetamine/

1 comments:

Tanel Toova to Indrek Surajev

14.10.2010 15:12

Väga hea ja loogiline kirjeldus ning analüüs. Kuna te ei täpsustanud midagi varundustarkvara kohta, siis eeldan, et teete varukoopiaid käsitsi. See on täiesti OK aga võite ka oma elu lihtsamaks teha ja mõna sünkroniseerimise/varundamise rakendust kasutada, mis ettemääratud ajal automaatselt varukoopiaid teeb. Kõige lihtsamal juhul võib see kas või enda kirjutatud lühike skript olla, mis Task Scheduler’i abil käivitub.

Post a comment