Intelligentne arvutikasutus

Kodune töö nr 3

11.10.2010 16:11 by Sander Eesmaa

Kodune töö nr 3


1) Kõigepeal uuriks välja milleks lapsel arvutit vaja. Kui laps noor ja arvutit kasutataks pigem mängimiseks soovitaksin alustuseks lauaarvuti komplekt osta (monitor, hiir, klaviatuur, monitor), sest oleks liiga vara ja palju tahetud noorele lapsele super arvutit erinevatest juppidest kokku lappida. Kuid siiski, et ajast mitte väga kiirelt maha jääda otsiks natukene jõulisema lauaarvuti. Näiteks, klicki kodulehele minnes leidsin kohe minu arvates jõulise masina mis jooksutab eeldatavalt kõiki mänge ega jää ka väga kiirelt niiöelda arvutimaailma moskvitšiks. Link: http://www.klick.ee/lauaarvutid/ordi-ultimate.html

Kõvaketta maht piisav mitmete mängude talletamiseks kui ka muusika-piltide-filmide hoidmiseks. 6 gb RAM tagab ka kiired protsessid arvutis, niiet pole probleem kui mingi ime läbi tahab laps 2 nõudlikku mängu korraga mängida. CD/DVD lugeja olemas kui lisaks piraatlusele tahetakse legaalset poest ostetud tarkvara/mänge installeerida. Suure suuga soovitasin tervet arvutikomplekti kui nüüd avastan, et soovitatud arvutil polegi monitori kaasas. Seega saadan sõbra nüüd monitori ostma :D Arvan, et arvuti hind pani sõbra rahakotile korraliku põntsu mu eksimuse tõttu siis otsiksin talle soodsa ekraani arvuti kõrvale. http://www.klick.ee/monitorid/asus-vh192d.html palun väga. Täiesti sobiv 18 tolline ekraan. 5 aasta jooksul suuri kulutusi ei ootaks, arvestades, et arvutit ei transpordita väga palju ning kasutaja on hoolas. Pahatihti kipuvad elu kaotama eelkõige kõvaketas, emaplaat ja toiteplokk. Kuna arvutil on 2 aastane garantii võib olla üsna kindel, et selle aja sees midagi puruks ei lähe vaid pigem just garantii aja lõppedes võivad probleemida tulla. Üldiselt pakuksin, et 5 aasta jooksul, kui hästi läheb, läheb lisaks arvuti algsele hinnale veel 60-70% kogu komplekti hinnast + legaalselt soetatavad tarkvarad ja mängud. Kui nii hästi ei lähe ning tuleb välja vahetada erinevaid osasi võib minu arvates peaaegu sama palju veel arvuti alla panna kui arvuti algselt ise maksis.


2)


3)http://sasslantis.wordpress.com/2010/10/11/kodune-too-nr-3/

1 comments:

Kalle Kivi to Sander Eesmaa

12.10.2010 14:00

Lauaarvuti soovitus koju lapsele ei ole halb. Mina soovitaks ka.

arvuti ei ole ka halb, küsimus on rohkem selles, kuidas veenda vanemaid et selline summa on arvuti eest otstarbekas. Ja siin ma natuke kahtlen.


Suhteliselt kõvale arvutile viletsat monitori soovitada vpst pole ka päris kohane.

Küsimus on kui palju võiks selle 18″ ja näiteks 23″ ekraani hinnavahe olla?

Kogusummat muudab see ju minimaalselt.


Lisaks peaks olema soovitused OP süsteemi osas.

Kui palju suudab 32 Bit op süsteem RAM-i kasutata?

Kui aga valida op süsteemiks 64 Bit Windows, siis kuidas on mängudega, mis oli argument kõvema arvuti valikuks? kui paljud soovitud mängud seal töötavad?


Ehk selliste soovitustega on tõsine konfikt õhus. :) ))

Post a comment