Intelligentne arvutikasutus

Viies loeng. Varundamine

10.10.2010 14:58 by Annika Arro

Mina olen varundamisega varem vähe kokku puutunud. Olen varundanud vaid pildi-, filmi- ja muusikafaile. Nüüd ülikoolis, kus arvutiga tehtava töömaht on oluliselt suurenenud, tuleb aga hakata varundama tähtsate koolitööde (referaadid, semestritööd jne) faile, et rikke korral kogu kulutatud vaev ja aeg raisus poleks.


Pildi- ja muusikafaile olen varundanud USB mälupulgale ja filmifaile DVD-dele. Mälupulkasid hoian tavaliselt arvutist erinevas toas. Olulisi faile saab varundada ka välisele kõvakettale. Selline variant ei ole küll 100% kindel, sest ka välise kõvakettaga võib midagi juhtuda, kuid kui kõvaketast hoida arvutiga võrreldes mõnes teises ruumis või tulekindlas šeifis, on võimalus, et õnnetuste korral jäävad tähstad andmed siiski alles.


 Minu arvates on parim variant oma failid varundada loengus tutvustatud Dropboxi. See sünkroniseeriv varundusvahend annab võimaluse oma failidele ligi pääseda teisteski arvutites. Kui teed failis muudatusi ja salvestad selle, siis Dropbox uuendab faili oma serveris ja uuendatud failiga saad tööd jätkata ka mõnes teises arvutis.  Dropboxi kaustas olevad failid on varukoopiatega turvatud ja arvuti katkiminekul on andmed serverites siiski alles. Dropboxi kavatsen ise kindlasti kasutama hakata.


 
http://aarro.wordpress.com/2010/10/10/viies-loeng-varundamine/

1 comments:

Tanel Toova to Annika Arro

11.10.2010 10:27

Tore lugeda, et loengus tutvustatud vahenditest ka reaalselt kasu oli. Usun, et failide varundamine välisele kõvakettale on tavakasutaja jaoks enamasti piisavalt turvaline (eriti veel kui välist ketast arvutist lahus hoiate).


Ka Dropbox ja sarnased teenused pole 100% turvalised – teenusepakkuja võib oma tegevuse lõpetada, samuti peate lootma, et teenusepakkuja teie faile kolmandale osapoolele edasi ei jaga (selle vastu aitab muidugi failide krüpteerimine).

Post a comment