Intelligentne arvutikasutus

4.loengu kodutöö

09.10.2010 23:20 by Elisa Uussalu
Operatsiooni süsteemi paigaldamine

Valisin hüperviisoriks loengus lähemalt tutvustatud Oracle VM VirtualBox´i. Installimine on siiamaani tõrgeteta sujunud. Valisin paigaldatavaks operatsioonisüsteemiks Maci ning andsin oma esimesele katsetule nimeks Katse 1.1. Järgnevalt lubasin 1024 MB ruumi selle käsutusse ning kiirelt sai ka uus kõvaketas loodud.

Ja nüüd jõudsin esimese takistuseni. Klikkasin oma Katse.1.1 ikoonil vasakul ning siis järgneb palve „Select installation media“. Siinkohal ma ei saa enam aru, mida ma täpselt tegema pean ning mida mu käest nõutakse. Hetkel on tunne, et pärast uue kõvaketta loomist jäi uue operatsioonisüsteemi paigaldamine pooleli.

Sain paar Error teadet , kuid nüüd tundub, et ma olen jõudnud õigesse kohta. Hiir ei tööta enam, samuti ei saa ma enam ekraanipildistusi teha, sest klaviatuur on vist selle uue operatsiooni süsteemi alluvuses.

(Siin ma juba hetkeks arvasin, et o-s on kävitunud)

Nüüd enam midagi edasi ei toimu, ette löödi tekst, et vajuta ESC 5 sekundi jooksul „to skip startup.nsh“, mida ma ka tegin, kuid pärast seda ei juhtu enam midagi.

Veel paar veateadet. Ma olen tupikus. Pärast mõningast uurimustööd, saan aru, et ma pean lisaks hüperviisorile ka soovitud operatsiooni süsteemi alla laadima. Esialgu sain aru, et koos hüperviisoriga sai ka valikus olevad o-s installitud.

Loobusin Macist ning nüüd soovin Linuxi Fedorat paigaldada. Selle jaoks siis laadisin kõige pealt Fedora alla. Aega võttis see umbes poolteist tundi, kuid siis toimis juba kõik päris sujuvalt.

Kordasin juba esialgu kirjeldatud tegevusi (uus kõvaketas, uue Virtual Macihine nimeks Fedo). Lisasin Virtual Boxi installitud Fedora ning pärast seda suutsin uue o-s ka käivitada. Varasemad kokkupuuted Linuxiga puuduvad, kuid midagi keerulist seal iseenesest ei olnud. Vahetasin taustapildi ära, mängisin vana head Mines´i ning kolasin veel veidi ringi (ka internetti sai minna).

Kokkuvõtvalt hea teada, et ma sellega nüüd hakkama sain. Kui tulevikus leian sellele ka vajaliku rakenduse, siis kasutan kindlasti.

Kodutöö

http://e-arvutikursus.blogspot.com/2010/10/4loengu-kodutoo.html

0 comments:

Post a comment