Intelligentne arvutikasutus

5.loengu kodutöö

09.10.2010 23:21 by Elisa Uussalu

Varundamine
Kuna ma olen korra enda jaoks olulistest failidest ilma jäänud, siis on varundamise teema minu jaoks oluline.

Hetkel on seis selline, et kõik mu koolitööd, muusika, videod, fotod on koos ühe välise kõvaketta peal. Selle, enda jaoks aega nõudva tööga, sain ma hakkama aga alles üsna hiljuti, umbes pool aastat tagasi. Varem olid erinevad failid erinevates arvutites laiali ning täpne ülevaade nende kohta puudus. Nüüd on siis kõik ühes (loodetavasti turvalises) kohas. Samas pean ma endale aru andma, et ka välise kõvakettaga võib midagi juhtuda. Minust ei olnud vist väga arukas välist kõvaketast kooli kaasa võtta, kuna mul oli vaja sealt midagi otsida ning koolis oli pausi ajal vaba aega selleks. Sest kõike võib ju juhtuda ja mida vähem ma välist kõvaketas transpordin, seda väiksem on ju ka risk, et midagi juhtub. Kodus söögilaual selle hoidmine ei ole samuti hea mõte.

Loengus tutvustati sünkroniseerivaid varundusvahendeid. Installisin endale Dropboxi. Sinna kavatsen kopeerida siis näiteks iganädalaselt oma koolitööga seotud materjalid ning teha koopiad ka eelnevatest olulisematest töödest. (Juhendist sain ma aru, et kui ma kopeerin mõne faili Dropboxi kausta, siis hiljem selles failis muudatusi tehes uuendatakse automaatselt ka Dropboxis olev fail, kuid hetkel ei tundu see nii siiski töötavat, süvenen veel täpsemalt) Natuke painab mind ka turvalisuse küsimus. Kui kättesaadavad on minu failid, kui need on internetti üles laetud?

Siiamaani olen mälupulkasid kasutanud peamiselt andmete transpordi jaoks, kuid nüüd plaanin siis lisaks välisele kõvakettale kasutusele võtta ka ühe mälupulga, kuhu kopeeriksin enda jaoks olulisemad fotod. Muusika varundamist ma ei pea oluliseks, kõige olulisem on nagunii CD´el olemas.

http://e-arvutikursus.blogspot.com/2010/10/5loengu-kodutoo.html

1 comments:

Nullyks to Elisa Uussalu

14.10.2010 15:24
Väline kõvaketas on varundamiseks üsna sobiv meedium. Ideaaljuhul ongi teil üks ketas ainult varundamise jaoks ja seda te kaasas ei kanna, vaid hoiate kuskil turvalises kohas.
Dropbox, uuendab vastavasse kausta lisatud ja seal muudetud faili peale selle salvestamist (näiteks kui olete tekstidokumenti midagi juurde kirjutanud). Selleks peab Dropbox'i klienditarkvara muidugi parajasti töötama, ning olemas peab olema internetiühendus. Usaldusest - konfidentsiaalsed failid võite (tegelikult peaksitegi) alati krüpteerida.
Optilisi andmekandjaid (CD, DVD, BD) on sobiv kasutada just selliste failide jaoks, mille sisu ei muutu - muusika, pildid jne.
Post a comment