Intelligentne arvutikasutus

4. loengu kodutöö

04.10.2010 2:30 by Gerli Noodapera

  • Installeeri endale sobiv hüperviisor ning loo virtuaalmasin mõne operatsioonisüsteemi paigaldamiseks.

  • Paigalda vabalt valitud operatsioonisüsteem – aga soovituslikult selline, mida sa varem paigaldanud pole.

  • Kirjelda tehtud tegevusi samm-sammult oma blogis, illustreeri neid ekraanipildistustega. Avalda arvamust installatiooniprotsessi lihtsuse/keerukuse kohta.

  • Kirjelda virtuaalmasinale paigaldatud operatsioonisüsteemi tavakasutaja seisukohalt – esmamulje jne.

  • Kui tekib probleeme, siis kirjelda neidki – tähtis on protsess mitte lõpptulemus.


Neljas kodutööö!


1) Downloadin omale Oracle VM VirtualBox http://virtualbox.en.softonic.com/ leheküljelt.


2) Googeldan Ubuntu’t ja downloadin selle siit aadressilt http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubuntu/download. See võtab kauem aega kui VirtuaBoxi downloadimine… ooootan. Saigi downloaditud. Hmmm, mingi suur suur segadus, kõik mu aknad sulgusid. Küll on tore, et siin automaatsalvestus on.


3) Ma ei tea mis jama siin toimub ja kuhu mu Ubuntu läks, alustan otsast peale, Googeldan ja proovin Ubuntut downloadida hoopis siit aadressilt http://iso.linuxquestions.org/ubuntu/ubuntu-10.04.1/. Ooootan jälle. Nüüd on vist kõik OK.


4) Vajutan VirtualBoxis New ja Next ning valin nimeks UBU. Teen vahepeal pilti ka … Memory jätan samaks e 512 MB.  Liigun edasi ja valin Create New Hard Disk. Valin soovitatult fikseeritud mahu, selleks 8 GB. Lõpuks vajutan finish, nüüd ta mõtleb mõni minut ja veelkord finish.


5) Veel natuke jamamist ja ongi olemas. Kasutama ei hakka ma ilmselt siit midagi ja lasen kõik need “värgid” hiljem maha(:


Head ööd!http://gerli191.wordpress.com/2010/10/03/4-loengu-kodutoo/

1 comments:

Tanel Toova to Gerli Noodapera

05.10.2010 14:11

Kirjeldad küll virtuaalmasina loomist aga operatsioonisüsteemi enda installatsioonist ei kirjuta midagi. Eeldan, et installeerimisprotseduur käis selle punkt 5. “veel natuke jamamist” alla. Seda oleks võinud veidi pikemalt kirjeldada. Näiteks, et millega jamasid :)

Post a comment