Intelligentne arvutikasutus

4. loeng: Operatsioonisüsteemid

20.12.2010 23:43 by Jaana Disko

4. loengu kodutöö


Hüperviisoriks valisin tunnis näidatud VirtualBox-i. Operatsioonisüsteemiks Linux Ubuntu. Selle valisin just sellepärast, et ise olen alati olnud Windowsi kasutaja ja nüüd mõtlesin proovida Linuxit.


Esimene samm enne istallimist, tuleb kindlaks määrata, millist OS-i soovin installida. Edasi tuli paika panna, kui palju vahemälu saab Ubuntu kasutada ja samas ka kõvaketta ruumi. Esimese jätsin samaks, mis oli juba paika pantud (512mb), kuid ketta tegin suuremas (33GB). Esialgu kavatsen selle alles jätta ja seda veel uurida. 


 


 


 


 


 


 


 


Kui eelnev kõik tehtud, siis tuleb valida OS-i keel, milleks on juba vaikimisi English ja saab teha 2 valikut: 1) proovida Ubuntut ilma installimata 2) installida koheselt installida Ubuntu.


  


 


 


 


 


 


 


 


 


Nüüs tuleb kindlaks määrata klaviatuuri asend, mille ta pakub sammuti vaikimise, nii et jääb üle ainult forward nuppu vajutada. 


 


 


 


 


 


 


 


 


Peale seda tuleb veel paar korda “forward” vajutada ja hakkabki installimise protsess pihta, mis võtab aega umbes 10 minutit ning peale mida tuleb teha restart. Selline näeb siis välja lõpptulemus:


  


 


 


 


 


 


 


 


Viimaseks tahan öelda, et hüperviisor on hea võimalus erinevaid operatsioonisüsteeme proovida ja kavatsen seda ka edaspidi kasutada.http://jaana232.wordpress.com/2010/12/20/4-loeng-operatsioonisusteemid/

0 comments:

Post a comment