Intelligentne arvutikasutus

Neljanda loengu kodutöö

03.10.2010 20:48 by Annika Arro

Laadisin alla Oracle VM VirtualBoxi ja käivitasin selle. Vajutasin valikule “New” ja lisasin sinna Linux Ubuntu. Et Ubuntu ka VirtualBoxis käivituks, oli vaja veel Linux Ubuntu iso versiooni, mille laadisin alla http://iso.linuxquestions.org/ubuntu/ubuntu-10.04.1/ veebilehelt. (Täpne fail, mille alla laadisin: ubuntu-10.04.1-desktop-i386.iso). See protsess võttis aga üsna kaua aega. Seejärel põletasin alla laetud iso faili CD-le ja tõmbasin Oracle VM VirtualBoxi (Settings-Storage-IDE Controller-Empty- Open Virtual Media Manager-Add, nii lisasin CD-le põletatud Ubuntu iso faili VirtualBoxi). Lõpuks käivitasin Linux Ubuntu Oracle VM VirtualBoxis ja paigaldasin selle. (Paigaldamisel küsiti keelt, aega jne, mida soovin kasutada).


 


 Linuxi iso faili allalaadimine Avasin Ubuntu


Mulle tundus uus operatsioonisüsteem huvitav, kuid Windows Vista kasutajana ei leidnud esilagu kohe kõiki programme üles.


Endalegi üllatuseks kogu protsessi käigus probleeme ei esinenud.http://aarro.wordpress.com/2010/10/03/neljanda-loengu-kodutoo/

2 comments:

Tanel Toova to Annika Arro

11.10.2010 10:20

Saite ülesandega kenasti hakkama. Nõustun ka väitega, et uue operatasioonisüsteemi kasutamine võib kasutajaliidese erinevuste tõttu algul tõesti tülikas olla.

Ekraanipildistused olete digifotokaga teinud? Kas PrtSc nupu kasutamine lihtsam poleks olnud ? :)

aarro to Annika Arro

11.10.2010 21:41

PrtSc nupuvajutus oleks lihtsam olnud küll, kui see oleks toiminud :)

Post a comment