Intelligentne arvutikasutus

Kolmas nädal

03.10.2010 12:02 by Katrin Kaasik

Lisan siia oma 3.nda nädala kodutöö.


1) Soovitaksin sõbra lapsele( 7-10 aastane) osta koju lauaarvuti, sest siis ei roni laps arvutiga nt voodisse ja laua taga ikka istutakse sirge seljaga.  Soovitaksin osta mingi keskklassi arvuti, (silmade jaoks) hea monitori  ja mugava klaviatuuri ning hiire. Soetuskuludeks arvestaksin umbes 7tuhat krooni (eeldan ikka, et kõik programmid ja muu vajalik on olemas, seega sisaldab soetuskulud minu jaoks ka seadistuskulud). 5 aasta jooksul loodetavasti suuri probleeme arvutiga ei teki ning tekkivad suudavad lahendada tuttavad IT-sõbrad, seega hoolduskulud on 0. Loodan, et selline “roosiline” plaan ka õnnestuks. ( Noh, kui laps on ülimänguhuviline ja vanem seda takka tahab õhutada, siis ilmselt peaks ostma ka veidi kallima arvuti)


2) IT firma iseenesest peaks omama väga häid arvuteid, koos hea tarkvaraga, mille eest püsivalt head hoolt kantakse ja mida ka põhjalikult töötajatele tutvustatakse. Kulusid ei hakka pakkuma, sest ma paneksin sellega kas täiesti mööda või kogemata lähedale.http://katrinkaasik.wordpress.com/2010/10/03/kolmas-nadal/

2 comments:

Kalle Kivi to Katrin Kaasik

04.10.2010 12:40

Natuke ehk liiga lihtsustatud lähenemine.

Huvitav mõiste on “Keskklassi arvuti”

Kui selle all mõelda keskmist ostetavat arvutit, siis on 7000 kr üsna selgelt liiga väike plaanitav summa. Ja veel koos kogu vajaliku tarkvaraga.

Kui mõeldud on et vajalik tarkvara on juba eelnevalt omandatud, siis tasub uurida litsentsi tingimusi, kas ikka on õigus seda tarkvara uues arvutis kasutada.

Viga on kindlasti arutluses, et kui kasutan sõprade-tuttavate abi, siis on kulud=0. Kindlasti kulb 5a jooksul selle haldamise-probleemide lahendamise peale aega. Sõltuvalt kasutajast ei pruugi seda olla vähe.

Näiteks mina plaaniks oma arvuti puhul 5a peale tõenäoliselt 3 korda asjade uuesti installimist ja arvuti puhastamist.

Loomulikult loodavad kõik kasutajad et tehnikaga mingeid probleeme ei ole. Samas on remonditöökodades peaaegu kogu aeg järjekord :) ).

Seega kardan et lootused plaanitud kuludega hakkama saada on natuke liiga optimistlikud.


Üks asi on

Ei ole üldse haruldane

Katrin to Katrin Kaasik

04.10.2010 22:39

Selle 7000 krooni võtsin selle järgi, et vaatasin e-poes arvuti osade hindasid ja liitsin kokku, tuli välja küll.

Litsentsist nii palju, et jah, oleks tore uurida, aga tegelikus elus ilmselt keegi seda ei tee…

No mina, oman kodus juba 7 aastat sama laua arvutit ja kordagi pole sellega probleeme olnud, mis vajaksid üliprofesionaalselt sekkumist vms, seega lihtsalt järeldasin asju enda elust =)

Post a comment