Intelligentne arvutikasutus

12.loeng

07.12.2010 17:36 by Katrin Kaasik

Olen haige ja polegi mida targemat teha, kui digifotograafia kodutööd. Ilmselt oli see minu joaks kõige põnevam loeng selles loengute sarjas. Olen ikka olnud see mõttetu automaatse nupu kasutaja. Nüüd siis, kui tahaksingi proovida midagi uut, avastan, et mul on nii mõttetu digikaamera, et selle võib vastu seina visata, seda teadsin juba ennem tegelikult. Olympusega mul ja tuttavatel üldse palju probleeme olnud, põhiline, et ei leia valgust ja samas välku ka ei tee, nii kompakt- kui ka peegelkaamera.


Igatähes, olen juba pikka aega plaaninud uut kaamerat osta, alguses ei teadnud, kas osta kompakt või peegel, lõpuks ikka otsustasin kompakti kasuks(pole proff, ei hakka ilmselt kaa, väiksem, mugavam odavam), aga realiseerida ostu pole veel jõudnud. Nüüdki tund aega netis surfates ja tooteid vaadates ei suutnud mingit valikut teha. Eks ma auto nupu-tüübiks jään, aga jama, kui harva vaja pilti teha ja siis ka välja ei tule! Sümpatiseerib Pentax, kuid tunnis seda ei kiidetud ega laidetud !?


Päris naljanumber on see, et mul puuduvad valikud peale auto ja ..Guide ja SCN. Kus saab ainult paari asja muuta, väga kasutaja “sõbralik”.


Igatähes, otsin siis näitepilte. Pean need võtma netikataloogidest, kuhu olen need üles pannud, loodan, et see väga kvaliteeti ei halvenda.(fotkis pakitakse need eriti kokku)


1) Pilt liikumatust objektist õues või ruumis.
Meeldib väga see pilt, sest meeleolu on kohe tunda. Tumedad värvid on head, ilmselt saaks paremaks seda töödelda, aga ei oma programme selleks. Siiski häirib hägusus. Korteris.


Ilmselgelt oli pildi eesmärk pidlistada lille, kuid täieliku ebaõnnestumise tõttu tuli midagi muud… Ja võib olla huvitavamgi, lihtsalt tahtsin öelda, et ebaõnnestumine võib ka huvitav olla:D. Maal.


2) Pilt liikuvast objektist ruumis. Näiteks liikuv koduloom, liikuv-hüppav laps.Meeldib, et ilus hetk on. Aga kuna on zoomitud, siis jälle pildil hägusus. Värvid võiksid ka kirkamad olla. Linnud oleksid võinud paremini poseerida jne ;) Lendama hakkava linnu tiivad peaksid ikka ideaalis ka tiiba meenutma. Oeh, kui valesti kõik. Pirital


Ilusad värvid ja täitsa terva. Vee tilgakesi ka näha. Olen rahul, ainutl, et viltu kuidagi…. El Alamein.


3) Pilt kiiresti liikuvast objektist õues.


Mootorrattur sõitis läbi tule. Täiega hea pilt enda arust, hetk tabatud, originaalis on ka terva. Oleks ainult lähemale saanud… SMASHil.


 


Kokkuvõtteks ütlen, et pole jah proffesionaal, aga enda arust tuleb mõnikord midagi välja ikka :D . Tahtlikult või tahtmatult.http://katrinkaasik.wordpress.com/2010/12/07/12-loeng/

2 comments:

Kalle Kivi to Katrin Kaasik

07.12.2010 17:51

Temaatiks on selles mõttes vägagi keeruline, et see mis on ühe jaoks “hea” võib teisele üldsegi mitte meeldida.

Ma lihtsalt kommenteerin, mida mina oleks ehk teisiti tahtnud. Mis ei tähenda mingit absoluutset tõde :)


1 Pilt. Valikus minu jaoks parim.

2.Pilt. Makrovõtted ja sügavusteravus on 2 teemat, mida loengul ei jõudnud käsitleda. Sellisel kujul, kus hägune objekt on suurem osa pildist ei oska muud arvata kui et tegu on ebaõnnestumisega. Eeldatavalt on kaamera automaatika valinud teravustamiseks vale objekti.

Selise pildi tegemiseks tasub kindlasti uurida, kas aparaat makrovõtteid teha lubab ja ka seda mis on minimaalne teravustamise kaugus.

3Pilt. Hea, aga mina igatseks tühja ruumi servadese natuke rohkem.

4 Pilt. Laineid on üsna keeruline pildistada. Pildil on nad alati madalamad kui tegelikkuses. Ja sellisel kujul puudub pildil mida vaadata.

5. Pilt. Huvitav. Samas ei pannud motomeest algul tähelegi. 1-2 m. enne seda hetke oleks tõenäoliselt huvitavam.


Aga pole viga. Ülesanne igal juhul täidetud.

Kalle Kivi to Katrin Kaasik

07.12.2010 17:53

Lisaks veel kommentaar.

Kui soovi on, võib vestluse kokku leppida. Võin natuke soovitusi jagada kaamera valikul.

Post a comment