Intelligentne arvutikasutus

10. Loeng – Sotsiaalne tarkvara – veebipõhised meeskonnatöövahendid.

04.12.2010 13:31 by Indrek Surajev

10 kodutöö.


Tutvu tunnis vaadeldava sotsiaalse tarkvara kasutusjuhenditega:

Zoho tarkvarapakett, küsitluse tarkvara Zoho CreatorGoogle tarkvarapakett, arvamusküsitluse tarkvara Doodle, sotsiaalsed järjehoidjad Delicious näitel.


Zoho tarkvarapakett:


Nii, mõtlesin, et proovin seekord koduse töö jaoks asjad korralikult ära. Registreerun ja natuke tutvun teenustega. Zohosse registreerisin ära ning nüüd, kui lähen www.zoho.com siis selle koha peal, kus saab sisse logida käib mul juba 5 minutit Loading….Please wait mis vilgub. Tänu sellele ei saa ma seal lehel midagi teha, mis on iseenesest ju vahva :) .  No mis ma öelda saan, ei meeldi mulle see Zoho.


Loen siis ülevaadet zohost üleval pool pakutud lingil (sisu väga reklaamine) ning on jäänud mulje, et kunagisest lihtsast teksti redaktorist on välja kasvanud suur tarkvarapakett. Mina, kui tudeng seda niipea kasutama ei hakka. Võibolla tulevikus, kui elu kiirem ja on vaja oma elu organiseerida kuidagi siis tõesti on kasulik kui ühes kohas koos on põhimõtteliselt MS Office ja Google tarkvarapakett. Ikkagi praegu kahtlen kas mul on vaja nii palju asju. Proovin viimast korda veel zoho.com…..ikka sama jama. Olgu siis aitab sellest :) .


Zoho Creator:


Tundub olevat kasulik asi. Saab andmetabeleid veebipõhisteks konverteerida ja läbi viia veebiküsitlusi. Kõik see on tehtud tavakasutajale lihtsaks (jääb ära mitme A4 jagu koode PHP ja MySQL keskkonnas). Kui kunagi koolitöös on vaja kasutada küsitlust (ja ma saan selle zoho.com-i sisse) siis kasutan kindlasti seda rakendust.


Google tarkvara :


Hea lihtne, selge, midagi pole üle ega puudu. Selline mulje on jäänud mulle Google tarkvarapaketist (eriti pärast Zohot). Gmail on üks mugavamaid e-posti teenuseid küllalt piisava mahuga, Youtube võib ka vast Google alla panna, Google Docsi kasutavad juba ka enamus suuremad firmad, Picnik on tavakasutaja jaoks arusaadav ning lihtne pilditöötlus programm mis kõigele lisaks on tasuta, Chrome on üks mugavamaid ja kiiremaid browsereid turul.


Doodle:


Ülimalt kasulik tarkvara. Saab lihtsalt planeerida koosolekuid ning luua veebiküsitlusi. Koosolekute planeerimisel märgivad osalejad enda jaoks sobiva aja ning siis on juba lihtne otsustada millal kogunemist korraldada. Kasulik nii suurematele firmadele, kui ka eraisikutele.


Delicious:


Kõige esimesena loodud sotsiaalne järjehoidja. Sotsiaalne järjehoidja on veebirakendus, mis võimaldab kasutajal luua online keskkonda oma veebilinkide kogumiku.http://indrek7s.wordpress.com/2010/12/04/10-loeng-sotsiaalne-tarkvara-%E2%80%93-veebipohised-meeskonnatoovahendid/

0 comments:

Post a comment