Intelligentne arvutikasutus

4. tunni kodutöö

30.09.2010 13:07 by Alar Mõniste

Neljanda tunni kodutöö


Nii, hakkan siis vaikselt kirjeldama oma operatsioonisüsteemi installimist. Süsteemiks valisin linux ubuntu. Ja virtuaalseks pc programmiks kasutan Oracle VM Virtualbox-i.


Oracle küsib algul, palju ma ram-i tahan anda, ja soovitab ise 512mb anda, kuulan soovitust ja annan 512mb/4gb. Annan 8gb mälu uuele op süsteemile kasutada. fikseeritud, ei taha et hakkaks vastavalt vajadusele võtma seda, kuna pole plaanis kasutama jääda seda Ubuntut. nüüd rehkendab kuskil minuti.


Ja tehtud.


Sisestasin oma iso faili virtuaalsesse cd-seadmesse.

Käivitan siis selle arvuti sees oleva arvuti ja ilmub teade, et esineb erinevusi värvide kuvamise osas. tuleb virtual display ka 32biti peale keerata.Sel ajal kui screenshoti


lõikasin photoshopis hakkas arvuti laulma, kuna teen seda kodutööd pubis, siis olin õnnelik et mute nupp arvuti peal olemas on ja sain kiirelt vaigistada selle start-up soundi. Ubuntu oli vahepeal tööle läinud. Tundub, et olen tõmmanud versiooni, mis ilusti ka plaadipealt käivitades jookseb, siiski märkan desktopil ikooni install ubuntu ja alustan seda teekonda.Kõigepealt küsivad keelt, Eesti on täitsa olemas. Järgmiseks ajavöönd, pakub kohe eesti, siis klaviatuuriasetus. Proovin siukest nuppu, nagu arva klaviatuuriasetus ja vastan mitmele küsimusele, õigemini sisestan tähti, mida programm käsib, ja küsib kas mu klaviatuuril on selline täht jne. kaua see aega ei võta ja pakub mu klaviatuuriks eesti. Õigesti pakub. muidugi oleks võind klikkida kohe soovitatud klaviatuurivaliku nupul, milleks oli ka Eesti. Aga milleks minna otse, kui saab ringiga.


Järgmiseks tühjendab kettaruumi, mille ma talle andnud olen ja küsib kasutajanime. Annan talle oma nime ja ülejäänud väljad täidab ise ära. Ebameeldiv on see, et peab sisestama parooli, oleks hea meelega selle välja tühjaks jätnud.


Algab paigaldamise protsess…Valmis, võttis kuskil 20min, võibolla rohkem. Pakub restarti kohe.Valin siis restardi ja palub, et võtaksi plaadi välja. Mõeldud tehtud.


Töötab, väga lihtne install oli. Vaatan nüüd, kas sama lihtne on sellest ka lahti saada.http://alar1000.wordpress.com/2010/09/30/4-tunni-kodutoo/

2 comments:

Tanel Toova to Alar Mõniste

05.10.2010 11:17

Hästi tehtud. Ubuntu distributsioonid ongi enamasti sellised, mis kohe LiveCD/DVD-na töötavad (väga mugav kui on vaja näiteks vigase op.süsteemiga masina kõvakettalt midagi kiiresti kätte saada).

Tore on näha, et viitsisid ka erinevaid featuure proovida – seda klaviatuuri tuvastust pean silmas.

Parooliga on nii, et selliste asjadega on parem siiski ära harjuda. Olen mitu korda pidanud lahtimuukima administraatorikontosid masinates, kus parooli pole originaalis määratud ja hiljem on keegi pahatahtlik inimene selle oma suva järgi peale pannud nii, et omanik oma enda operatsioonisüsteemile enam ligi ei pääse.

Virtuaalmasinast saad lahti kui selle hüperviisorist kustutad.

alar1000 to Alar Mõniste

10.10.2010 16:32

Eemaldamine ei olnud probleem, ei arvandki, et kujutab probleemi endast. Seda küll huvitav kuulda, et faile on nii hea päästa, pole tegelikult vaja läinud aga usun et tulevikus vajalik teadmine. Paroolikohapealt pooldan ka seda, et peaks kohe peale panema, lihtsalt võiks valik ka olla, sellisteks puhkudeks, kui on vaja virtuaalmasinasse installeerida op süsteemi :P

Post a comment