Intelligentne arvutikasutus

Üheteistkümnenda loengu kodutöö

02.12.2010 20:54 by Sander Kuusk

Koduse tööna tuleb koostada oma “unistatav” (aga mõnedele ehk ka reaalselt teostatav) koduse multimeediumisüsteemi kirjeldus, mis sisaldab selgitust, miks üks või teine seade on valitud, miks soovite sellist seadet ning konkreetsete seadmete nimetusi (tootja, mudel). Iga valitud seadme puhul tuleb kontrollida, et see oleks DLNA-sertifitseeritud!


 


Esmalt üks väga suure mahutavusega meediaserver nt LaCie Network Space MAX , kuhu peaks mahtuma tonnide viisi erinevaid dokumente, pilte, filme, muusikat jne. Kindlasti peab see olema võrku ühendatud NAS ketas, et ma saaks talle ligi ka mujalt. Järgmiseks võiks olla üks väga suur ja väga hea kvaliteediga telekas, kuhu juurde lisaksin ka veel 9.1 helisüsteemi. See eeldab väikest viisi juba seda, eluolu toimub eramajas:)  ning sinna juurde kindlasti ka mõni konsool kas XBOX või PS3 , mis tuleksid toime nüüd juba ka Blue-Ray mahamängimisega. Kodus peaks olema kindlasti kiire wifi ühendus ning ka juhtmeta printimise võimalus. Tahaksin kõik asjad oleksid võimalikult mugavad ning lihtsad. Sooviks veel et kõik arvutid oleksid kenasti omavahel ühendatavad üle võrgu ning teeksid varukoopiaid minu meedia serverisse. Kui selline asi oleks reaalne, poleks elul üldse viga :)http://kuuusk.wordpress.com/2010/12/02/uheteistkumnenda-loengu-kodutoo/

1 comments:

Andrus Rinde to Sander Kuusk

07.12.2010 10:38

Oleks võinud ju ikka konkreetseid seadmeid nimetada aga naabritele mõtlemine (ehk siis idee oma majast) ning meediaseadmete kõrval ka arvutite andmetest varukoopiate tegemine rehabiliteerivad puudujääöke (vähemalt osaliselt)! :)

Post a comment