Intelligentne arvutikasutus

9. Loeng - Sotsiaalsed võrgustikud

22.11.2010 15:28 by Erik Varik
  • Millised on Facebooki kui sotsiaalse võrgustiku võimalused sinu jaoks?
  • Milliseid Facebooki probleemseid kohti tuleks teada?
Eelkõige olen Facebookist kasu saanud selle näol, et olen sealt paljud vanad tuttavad (klassikaaslased, treeningu kaaslased, muidu sõbrad ja pudulojused)  ülesse leidnud. Väga hea on ka välismaal elavate sugulaste tegemistega kursis olla, seda siis pilte ja nendepoolsete postituste kaudu. Enda jaoks huvipakkuvate "gruppidega" saab liituda ja nende uuenduste kaudu, mis tekivad siis minu "seinale", end asjaga kursis hoida. Inimesed on pahatihti isegi Facebooki kaudu rohkem kätte saadavad, kui messengeri või telefoni teel. Ning kui ikka väga vaja siis saab ju jätta sinna sõnumi või seinale midagi kirjutada, ootamise eest ju see teade raha ei taha :)

Problemaatilisteks kohtadeks on kindlasti turvalisus. Paljud inimesed täidavad oma konto piinlikult täis, teadmata millega nad riskivad. Kui see kõik veel täiesti nähtavaks jätta, siis oleks identiteedi rööv suhteliselt lihtne teostatav. Pildid, telefoni number, e-maili aadress, kodune aadress, postitused teemal "olen välismaal puhkusel" jms. võib võõraste jaoks olla väga ahvatlev. Seepärast peakski väga täpselt teadma, kes on seal sinu arvatavad "sõbrad", mitte iga sõbrakutse peale silda visata ja rõõmust hõisata.

Seega jäägem ikka mõistuse piiridesse, pole vaja maailmale endast kõike teada anda. Ja üldse - palju parem tunne on sõbraga, või sõpradega, kusagil reaalselt kokku saada ja siis maailma asjade üle jaurata :)
http://intelligentnearvutikasutus.blogspot.com/2010/11/sotsiaalsed-vorgustikud.html

0 comments:

Post a comment