Intelligentne arvutikasutus

Kuues kodutöö

22.11.2010 9:58 by Siim Iljašenko

Opera veebibrauseri installeerimine mobiiltelefonisse.


Nii! Näpulukk minu imearmsalt Nokia E52-lt maha, WLAN sisse, TLÜ võrku ning www.opera.com/mobile aadressiks. Saidi paremal üleval on “Download”. “Read more” ?? Ei, tahan, et install pihta hakkaks! Mõni minut saidil tuhlamist ja teen arvutis sama saidi lahti, sest “Download” ei viinud mitte kuhugi! Ok, nüüd näen, et selle suure tumeda pleki sees, mida mingiks logoks või asjaks pidasin, on tilluke hall (mustal taustal) tekst “Free download”. Kuidas inimsilm selle sealt saidilt välja peaks peilima pisikeselt telefoniekraanilt? Tahaks kohe öelda neile midagi… Midagi halvasti! Aga pressin selle pisikeseks pallikeseks enda sees ja matan kuhugi sügavustesse ära, et see mõne aasta pärast plahvataks.


Pärast esimesi frustratsioone hakkab näotoon jälle ühtlustuma ja leian ennast valiku ees: kas Opera Mobile 10 või Opera Mini 5.1? Siit-sealt infot otsides saan teada, et esimene on selline täisväärtuslik brauser ja teine säästuka-versioon (andmeedastusmahud on kontrolli alla võetud ja muud jutud). Valin Mobile 10 versiooni, sest kasutan piiramatu andmeedastusmahuga mobiilset internetti. Järgneb hunnik “Jätka”, “Jah” ning “Installi” vajutusi ning asi on telefonis olemas.


Kas jäin rahule? Jah, brauser on lausa suurepärane võrreldes Nokia enda käkerdisega (jah, nüüdseks on see minu silmis käkerdis). Kiirus on lausa hämmastav! Loogika ja ekraanivaated on mugavad, kiirklahvid jäävad meelde hetkega ning mõne aja möödudes käib asi juba intuitiivselt. Lisaks, nagu uuematel veebibrauseritel arvutites juba tavaks, on ka Opera Mobile’is esimesel tühjal aknal võimalik valida üheksa omaltpoolt valitud pre-set veebilehe vahel. Opera mobile on suurepärane!http://siimiljasenko.wordpress.com/2010/11/22/kuues-kodutoo/

0 comments:

Post a comment