Intelligentne arvutikasutus

3. Loeng

22.11.2010 10:30 by Andrus Mänd

1. Soovitada sõbrale millist arvutit võiks ta laps vajada ja arvutada arvuti omamise kulud 5 aasta jooksul


Peamine asi, mille järgi arvutit valida on see, mis otstarbel teda tarvis on. Olenevalt sellest valida kas laua- või sülearvuti vahel, ntx: sülearvuti vihiku eest. Kui tegemist on vaid koolitöid tegemist nõudva tegevusega piisab vähem võimsamast arvutist (praktiliselt iga töökorrast arvuti peaks sobima), olgu tegemist nii süle- kui lauaarvutiga. Kui aga eeldada, et ka mänge kavatsetakse mängida on soodsam soetada lauaarvuti, kuna võimas lauaarvuti on palju odavam kui samavõrdne sülearvuti.


Omamise kulud 5 aasta peale: Peaks kindlasti jälgima et garantii kestaks piisavalt kaua, kui on soovi arvuti pikemaks ajaks jätta kui garantiid antud ja ise ei ole tugev tehnika valdkonnas on rangelt soovitatav osta garantii aega juurde. Sülearvutite kohta käib teadmine, et nad kaotavad umbes 1aasta ja 8kuuga 60% oma turuväärtusest. Seega oleks soodsam võtta sülearvuti, kuna sel saab komponente vahetada ilma uut arvutit ostmata ja vanad jupid saab maha müüa. Tuleb mõelda ka programmide soetamise kulude peale.


2.Planeerida IT vahendite omamise kulud alustavale firmale kolmeks aastaks, kes plaanib tegeleda CAD/CAM valdkonnas. Kuna


CAD/CAM programmid iseenesest ei ole väga nõudlikud, kuid kiire arvuti tuleb alati kasuks koos suuremat sorti monitoriga paremaks töötlemiseks.


Kõige suurem kulutus CAD/CAM valdkonnas on programmi ostmine( ~50 000.- EEK ) ning töötajate väljakoolitamine. Ei tohiks unustada, et kasutatakse ka muid programme kui CAD/CAM ning arvuti vajab ka operatsioonisüsteemi, alternatiiviks näiteks tasuta Linux ja ka arvuti enda hind(~5000-8000). Peale seda on aga kulutuste osa märgatavalt väiksem. Tasub silmas pidada, et targem on saata töötajad pigem koolitusele, mitte lasta neil omaette midagi valmis pusida, sellega võidab tööaega ja mida rohkem tööaega on, seda rohkem tööd suudetakse ära teha.


3.Alustavale reisibüroole, kui töötajaid on 5.


Siinkohal on kuludeks pigem vaid tarkvaralised- veebileht, andmebaas. Ning siin on rõhk inimestega suhtlemisel ja andmete kirja panekuga. Seega võimsad ja kallid arvutid ei ole nõutavad. Saab hakkama ka kõige lihtsama töötava arvutiga. Arvuti isegi ei pea olema firma arvel, vaid laenatud.


Enamus tööd tehakse arvatavasti veebipõhiselt ja exel’i tabelitööstluses.http://andrusm.wordpress.com/2010/11/22/3-loeng/

0 comments:

Post a comment